DJ na wesele Kielce  tel: 792-51-88-20  

| STRONA GŁÓWNA | Galeria | Video  | Plan wesela | Repertuar | kontakt
Strona główna | stara strona - DJ Kielce! | Szymon DJ z Jędrzejowa na twoją imprezę. Bankiety, andrzejki, ostatki, poprawiny , imprezy firmowe...

 Zabawy weselne - konkursy muzyczne - oczeipiny

Najczęściej wykonywane są podczas oczepin, a także podczas przerw na parkiecie. Podstawowym celem takich zabaw jest rozśmieszenie i rozruszanie gości weselnych. Wśród zabaw wyróżniamy zabawy integracyjne, w których jest możliwość bliższego poznania się gości, zabawy oczepinowe, które służą do podkreślenia ważnego momentu w życiu związanego z oczepinami, lub skecze (gry) z udziałem gości. Zabawy stanowią jednych z najważniejszych elementów wesela i są długo wspominane przez gości. Mogą być prowadzone przez  DJ-a, wodzireja, lub przez niektórych gości w ramach niespodzianki dla Państwa Młodych. Niektóre z takich zabaw i konkursów opisuję poniżej.
Pociąg z przystankami
  W zabawie biorą udział goście weselni, którzy ustawiają się jeden za drugim „ w wagoniki”. Następnie do muzyki „Jedzie pociąg z daleka” wszyscy zaczynają taniec. Konduktorem może być pan Młody. DJ co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji i do jakiego kraju goście dojechali. W każdym kraju (mieście) obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy,np.: we Francji -KanKana, w Rosji -Kazaczoka, w Wiedniu -Walca, w Polsce -Poloneza, w Grecji -Zorbę, Hiszpani -Corride lub Passadoble, w Czechach (Praga) -Polkę itd. ilość krajów i utworów zależy od inwencji twórczej wodzireja.
Krzesełka
Jedna z najpopularniejszych zabawa z krzesłami. Do zabawy tej wybiera się kilku-kilkunastu ochotników, którzy stają dookoła krzeseł ułożonych w kółko na środku sali - krzeseł jest o jedno mniej niż uczestników zabawy. DJ zaczyna grać muzykę, - w tym czasie uczestnicy zabawy tańczą w okręgu utworzonym na zewnątrz krzeseł. Gdy muzyka przestaje grać, każdy z ochotników musi zająć miejsce na krześle. Osoba, której nie uda znaleźć się wolnego krzesła odpada z gry. W czasie każdej przerwy muzycznej jest zabierane jedno krzesło. Ostania osoba, która zostanie na parkiecie, wygrywa.
Bitwa na Głosy czyli (heca kieca kiele pieca)
W tej zabawie weselnej Państwo Młodzi stają na środku sali odwróceni tyłem do siebie. Goście siedzący przed Panną Młodą to chór, który tworzą jej goście weselni oraz przyjaciele. Po stronie Pana Młodego tak samo. Panna Młoda rozpoczyna dyrygowanie swym chórem, który wykonuje "Heca Kieca Kiele Pieca". Chwilę później Pan Młody jest dyrygentem swojego chóru. Kiedy konkurs się kończy, wodzirej wybiera zwycięzcę. Na zakończenie obydwa chóry razem wykonują "Sto lat", a Państwo Młodzi wspólnie dyrygują.
Wózek
Tej zabawy chyba nikomu nie trzeba opisywać, ale dla formalności niech będzie. Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają koszyczki i siadają sobie pod sceną, Para młoda rozpoczyna taniec (walczyk). Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka ewentualnie na podróż poślubną.
Kareta
Zabawa w karetę - organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin - do zabawy weselne potrzeba 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnice, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Ta zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za nie zareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości.
Konkurs Tańca dla Panów (Taniec z Gwiazdami)
Do konkursu proszeni są zazwyczaj panowie. Dobieram sobie sędziów w postaci Pary Młodej lub Świadków. Panowie łączą się w pary i tańczą do różnych piosenek prezentując swoje najlepsze figury oraz choreografie.  Niewątpliwie jest to jeden z najzabawniejszych konkursów. Inwencje twórcze prezentowanych figur przyprawiają każdego o śmiech. W  zabawie wygrywa para, która na koniec konkursu otrzyma najgłośniejsze brawa oraz oczywiście jednogłośny werdykt sędziów.
Sznurek
Do tej zabawy potrzebny nam będzie kawałek sznurka, linki itp. długości około 3-4 m. Wybieramy z gości weselnych kilka par. Dwóm osobą każemy stanąć na środku sali, ze sznurkiem rozciągniętym między sobą. Pozostałe osoby stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez DJ'a, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby, które trzymają sznurek, trzymają go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się cały czas siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać między sobą. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym końcu.
Test zgodności
Para Młoda siada na krzesłach tyłem do siebie tak, aby się nie widzieli. Rozdaje parze ślubnej po 2 kartki z napisem „ja” i „on” (dla Panny Młodej) i „ja” i „ona” (dla Pana Młodego). Lista możliwych pytań:
• kto pierwszy powiedział „kocham Cię”?
• kto lepiej prowadzi samochód?
• kto będzie trzymał kasę?
• kto ma fajniejszych teściów?
• kto pierwszy wyciąga rękę po kłótni?
• kto pierwszy zasypia w łóżku?
• kto pierwszy nawiązał znajomość?
• kto będzie zmywał po posiłkach?
• kto będzie rządził w sypialni?
DJ zadaje pytania a Para Młoda podnosi karteczki odpowiadając tym samym na pytania.
Wesele w Pińczowie Choinka dla dzieci Różne wesela - reklamówka

 

Najnowsze hity taneczne Światowe Standardy Kawałki bez których nie ma imprezy!
     
   

wideo-filmowanie | fotograf na wesele | limuzyna do ślubu  | Valid HTML | Liczniki odwiedzin